вірші та картинки анімації день Незалежності України

 день незалежності україни  листівка анімація

24 серпня – День проголошення незалежності нашої держави
19 серпня 1991 року в Україні відбулася подія, яка ознаменувала собою початок нової ери в історії держави: «Виходячи із смертельної небезпеки, яка нависла над Україною у зв’язку з державним переворотом УРСР продовжуючи тисячолітню традицію державотворення в Україні, виходячи з права на самовизначення, передбаченого Статутом ООН та іншими міжнародно-правовими документами, Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки урочисто проголошує незалежність України та створення самостійної Української держави – України. Територія України є неподільною і недоторканою. Віднині на території України мають чинність виключно Конституція і закони України. Цей акт набирає чинності з моменту його схвалення».
Це зміст історичного документа – «Акта проголошення незалежності України», який був схвалений 24 серпня 1991 р. і став тією відправною подією, з якою пов’язана новітня історія Української держави, її сучасне і майбутнє. На честь цієї доленосної події встановили національне свято – День Незалежності України, яке щорічно відзначається 24 серпня.
Одна з найбільших за територією країна в Європі Україна відбулася, постала і стверджується в світі як суверенна, соборна європейська держава, бо існує не тільки в зовнішній атрибутиці, а повноцінно й повнокровно, в усіх властивих незалежним державам вимірах і параметрах.
Відроджена незалежність і державність України не є щасливим дарунком долі чи наслідком сприятливого збігу політичних обставин. Їхні зерна зріли у глибинах тисячолітньої історії України і проростали навіть у часи бездержавності , національного та соціального гніту. До незалежності і державності Україна йшла довгим, важким і жертовним шляхом і дорого за неї заплатила. Це і драматична боротьба УНР, і всенародне протистояння гітлерівському нашестю, і героїчна боротьба УПА, і багатостороннє зусилля української еміграції у вільному світі задля утримання політичного ідеалу самостійності. Незалежність – заслуга всього народу і багатьох його поколінь. Адже народ, який пройшов через тернистий шлях випробувань, який зумів вистояти і зберегти себе у вогняному горнилі революцій, спустошливих війн, братовбивчих конфліктів , нещадних голодоморів та репресій, підпільної правди і публічної брехні, народ, який прийняв удар Чорнобиля і затулив собою від глобальної катастрофи людство, виборов право на утвердження себе у світі як нації – такий народ має право на самостійний цивілізований розвиток.
Здобувши незалежність, Україна крок за кроком утверджується як суверенна, демократична і правова держава. За роки суверенітету в Україні сформувалось нове покоління людей, які усвідомили і сприйняли сучасні реалії та цінності, що базуються на принципах демократії, відкритого громадянського суспільства, цивілізованих ринкових відносин. Україна має потенційно потужний, не обмежений канонами і стереотипами минулого людський кадровий ресурс, спроможний взяти на себе відповідальність за долю держави й суспільства і здійснити мрію багатьох попередніх поколінь, а також головну мету сучасників – побудувати справді незалежну, щасливу
і могутню європейську Україну.

Україно моя співуча,
Ніжна нене, колиска добра!
Я люблю твої древнії кручі,
Буйна зелень на схилах Дніпра.
Ти одвічна — у пісні, у слові,
Ти у думах співця-кобзаря,
Україно моя казкова,
Наше серце для тебе співа.
Живи, Україно! Живи для краси,
Для сили, для правди, для волі!
Співай, Україно, як рідні ліси,
Як вітер в широкому полі.

картинка анімація день незалежност

День Незалежності
Яка краса! Сміється сонце зранку,
Як незабудки небо голубіє.
Всі люди у чарівних вишиванках —
І кожен в свято серденьком радіє.
День Незалежності! Чудове свято!
Ми вільно живемо в своїй країні.
Злітає пісня в небеса крилато.
В своїй державі ми, в одній родині.
Веселий настрій, музика повсюди,
У небо радість пташкою злітає.
Святково вбрані в вишиванки люди,
Й двох сорочо́к однакових немає.
Бо це не просто одяг — це мистецтво,
У ньому вміння і душа народу.
Краси найвищий рівень — не простацтво,
Що свідчить про високу й світлу моду.
В малих дівчат на головах віночки,
А в більших з квітами стрічки барвисті.
Які ж ви гарні всі сини і дочки,
Веселі, світлі, радісні і чисті…
Живіть щасливо у своїй країні,
Красу плекайте — ви ж бо вільні люди!
Ви на своїй землі, в своїй родині.
Хай в душах ваших завжди воля буде.
автор Надія Красоткіна

Це моя Україна
Зацвітає калина,
Зеленіє ліщина,
Степом котиться диво-луна,
Це моя Україна,
Це моя Батьківщина,
Що, як тато і мама, одна.
Анатолій Камінчук

Наша славна Україна
Наша славна Україна,
Наше щастя і наш рай,
Чи на світі є країна
Ще миліша за наш край?

І в щасливі й злі години
Ми для неї живемо.
На Вкраїні й для Вкраїни
Будем жити й помремо.
В. Самійленко

ще вірші та картинки анімації:
Моя країна — Україна