українські вірші та картинки анімації Різдво

картинка анімація різдво україна

Різдво з давніх часів, ще з кінця 4 століття і по теперішній час це найулюбленіше свято, яке святкується і в церкві, і вдома, причому християнські традиції тісно переплелися в ньому з язичницькими.
Свята Церква і прості миряни Київської Русі, утверджуючи християнство відкидали язичницьку атрибутику або переосмислювали її у християнському контексті що допомогло зберегти чимало з того доброго, хорошого і істинного, що існувало в язичництві. Таким чином, в Україні, як і в інших країнах світу, день початку нового сонячного, хліборобського, року отримав новий, християнський зміст, як Різдво, свято народження Божого Сина, Спасителя світу.

Традиції святкування Різдва в Україні
Просимо тебе, Боже, просимо тебе, царю: даруй щастя, даруй частку нашiй Українi!
Напередодні найголовнішого свята наводиться порядок у будинках і починається готування святкових страв. – Святковий стіл щедрий хоча пісний.
Обов’язково на столі наявність дванадцяти страв – на честь дванадцяти апостолів.
На святковий стіл ставили насамперед кутю з маком і медом, узвар із сухофруктів, горох з капустою, голубці з гречкою і тертою картоплею, голубці з пшоном, вареники з картоплею і сиром, борщ, страви з грибами, з грибовими, пампушки, хліб, рибу смажену, оселедець, вино.
Після заходу сонця стіл застилають свіжим сіном, поверх насипають трохи зерна і покривають стіл скатертиною. Це нагадує, що Спаситель народився не в царських чертогах, а в овечому хліву.
Перша вечірня зірка оповіщає людям про велике чудо – народження Сина Божого ! Можна починати Святу Вечерю – запалити свічку, помолитися:
Отче наш, ти, що єси на небесах, нехай святиться ім’я твоє, нехай прийде царство твоє, нехай буде воля твоя, як на небі, так і на землі. Хліб наш насущний, дай нам днесь; і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим; і не введи нас у спокусу, але ізбав нас від лукавого. Бо твоє єсть царство і сила, і слава, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.
читаємо далі: Коляда їде!

свято різдво в україні традиції

Святвечір
На столі — свята вечеря.
Вся родина — за столом.
Відчиняє ангел двері
Позолоченим крилом.

Благу вість нам сповіщає
Про народження Христа.
В хаті свято розцвітає,
Гріє душу доброта.

Пахне сіном і кутею.
Сяє зірка. Сніг скрипить.
І колядка над землею
З білим ангелом летить
автор Н. Гуменюк

різдво в україні традиції дівчина та хлопець

Різдвяний Вечір
Пшеничний сніп на покуті,
А на столі — кутя.
Годинники вицокують
Ісусове життя.

Зроїлися метелики
Якраз на торжество.
Сніжинки, як ангелики,
Злетілись на Різдво.

Належить батьку першому
Посмакувать куті,
І Божий храм звеличує
Родина в коляді.

І новина звіщається
У благовісний час:
Ісус Христос рождається,
Благословляє нас!
автор Я. Бенза


ще вірші та картинки анімації:
Різдво
На різдво
Різдвяні колядки